Az 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásverseny résztvevőinek az MVSZ a La Roche-Posay támogatásával ez évben ingyenes anyajegy-tanácsadást szervez a helyszíni nevezés napján.
A napfénynek mind kedvező, mind káros biológiai hatásai vannak az emberi szervezetre. A jótékony hatások közé sorolható a D-vitamin szintézis serkentése, a csíraölő képesség, a gyulladáscsökkentő hatás, valamint a pigmentképződés fokozása következtében kialakuló barnaság. Azonban a napsugárzás UV sugarainak, amelyek igaz, hogy a teljes napsugárzásnak csak 5%-át teszik ki, igen erős és kártékony hatásai is vannak, akut bőrgyulladást, vagyis napégést, illetve napfény okozta krónikus bőrbetegségeket okozhatnak, a bőröregedést felgyorsítják és a különböző bőrdaganatok kialakulásában fontos szerepük van.
Az UV sugárzásnak három spektrumát különböztetjük meg: UVA, UVB, UVC. Az UVC az ózonrétegnek köszönhetően nem éri el a föld felszínét, azonban az UVA és UVB sugarak az emberi bőrt jelentősen károsítják. Az UVB sugarak a bőrfelszínt érik el, elsődlegesen a napégésért felelősek, míg az UVA sugarak mélyebbre hatolva elsősorban az azonnali pigmentálódásért, napallergiáért, illetve a bőröregedés folyamatának felgyorsításáért felelősek. Jelen tudásunk szerint mindkettő spektrum (UVA, UVB) szerepet játszik a bőrdaganatok kialakulásában. Anyajegyeket rendszeresen szakorvossal ellenőriztetni kell, az elváltozások korai felismerése életet menthet. Fényvédő használata az év minden napján javasolt.